Masumlar Apartmanı Dizisi Kitap ve Kitabının Özeti

2 dk


55
masumlar apartmanı kitap özeti

Yazımıza başlamadan önce yazımızın spoiler içerdiğini belirtelim. Masumlar apartmanı kitap özeti;

Masumlar apartmanı dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlandı.

Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Kitabının Özeti

masumlar apartmanı kitap özeti

Romanı okuyan biri olarak bizi ilgilendiren masumlar apartmanı kısmını özetleyeceğim.

Kitapta öncelikle Han karakteri yok Han Tamamen kitap dışı eklenmiş bir karakter. Kitabımızdaki asıl karakterler Safiye, Gülben ve kardeşleri Neriman. Kitapta bu konu Masumlar partmanı olarak değil Çöp Apartman olarak geçiyor.

Artık hastalığından bıkan Safiye ve Gülben Psikoloğa gitmeye karar veriyor. Psikologta 3 4 seans geçiren Safiye yavaşyavaş sokağa çıkmaya başlıyor. Takıntısı da azalıyor. Kitapta bizi asıl şaşırtan Gülben oldu.

Gülben Psikolog sürecinden sonra iyileşir. Hatta öyleki yakışıklı birisiyle evlenir. Safiye ise tedavi olur fakat evlenmez. Safiye Gülben’in çocuğuna bakar.

 

Kitapta şöyle bir komik anı var Gülbenle ilgili. Gülben evlenir. Bir kaç sonra Gülben’in psikoloğa gittiğinden habersiz kocası tesadüfen aynı psikoloğa gelir. Karısının temizlik takıntısı olduğunu ve artık dayanamadığını işten güçten yorgun geldiğini bu durumun kendisini daha yorduğunu söyler. Buna bir çözüm bulunmasını bekler. Ancak psikoloğumuz durumun farkındadır ve Gülben’i ele vermez. Kocası Gülben’i bu huyundan vazgeçirmek için bir gün her tarafını çamura bulayıp eve gelir. Çamurlu kıyafetleri ve ayakkabısıyla kendisini yatağa atar. Gülben krizler geçirir ama ne fayda. Kocası Gülben’e bir daha temizlik takıntılı davranışlar sergilerse yine çamurlu kıyafetleriyle her tarafı batıracağını söyler. Çaresiz Gülben kabul eder ve bu sorunda böyle çözülür.

Kitapta Han Karakteri Yok Masumlar Apartmanı kitap özeti;

Kitapta Han karakteri dolayısıyla da İnci karakteri yok. Sanırım senaristler aşksız dizi olamayacağını düşünmüş olmalı ki Han karakterini ve aşkını diziye eklemişler. Aslında çokta güzel olmuş. Gerçektende Han olmasa dizi bu kadar tutar mıydı tartışılır. Şu an dizi reyting rekorları kırıyor. Tv8 de yine aynı kitaptan uyarlanmış Kırmızı Oda adlı dizide reytinglerde üst sırada. Toplumun artık zengin kız fakir oğlan klişeli dizilerinden bıktığı anlaşılıyor.

 

Ayrıca sizlere Masumlar Apartmanı 8. Bölümde gözümüzden kaçmayan bir hatayı yazdık. O yazımıza burdan ulaşabilirsiniz. Dizinin devamında psikolog süreci kaçıncı bölümde başlayacak merakla bekliyoruz. Diziyle ilgili yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55

Sizin Tepkiniz Nedir?

İlginç İlginç
46
İlginç
Harika Harika
31
Harika
Komik Komik
24
Komik
Sinirlendim Sinirlendim
18
Sinirlendim
Beğendim Beğendim
71
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
32
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
24
Üzüldüm

Öğretmenim. Öğretmen arkadaşlarıma faydalı olmak için Hobi olarak bu blogta yazıyorum.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir