Eğitim

İngilizce öğrenmenin en kolay yolu

Aslında, İngilizce öğrenmek için pek çok yöntem var ve yolunuzu bulamayabilirsiniz. Kolay ingilizce öğrenme yolları;

Bu yazıda size şu anda kullanabileceğiniz İngilizce öğrenmek için en iyi 3 yöntemin ne olduğunu göstereceğim .

Kolay İngilizce Öğrenme Yolları Yöntem

1: TV Şovlarını İzleyerek İngilizce Öğrenin

dizilerle ingilizce öğrenmek

Size defalarca söyledim (ve defalarca), dizilerle İngilizce öğrenmek gerçekten etkili !

Eğlenirken hızlı ilerleyeceksiniz. (Dizi İngilizce öğrenmeme çok yardımcı oldu, hala günde bir bölüm izliyorum)

Neden dizilerle İngilizce öğrenmelisiniz?

The Big Bang Theory’nin en sevdiğiniz bölümlerini (rastgele seçilir) izlerken İngilizce çalışmanız için birçok neden vardır:

 1. Her şeyden önce bir dizi izlerken kendinizi şımartıyorsunuz. Çok fazla çaba harcamadan İngilizceyi oldukça doğal bir şekilde özümseyeceksiniz!
 2. Ardından bir dizi izleyerek günlük İngilizce dinlersiniz. Böylece ortak ifadeleri ve kelimeleri öğrenerek gerçek bir Amerikan / İngiliz gibi konuşmayı öğreneceksiniz.
 3. Son olarak , bir bölümü izlerken İngilizceyi dinliyorsunuz. Kulağınız bu nedenle İngilizce sesleri ayırt etmeye başlayacak ve daha az telaffuz hatası yapacaksınız. Bu çok önemlidir çünkü İngilizce yazıldığı gibi telaffuz edilmeyen bir dildir!

Dizi izlerken İngilizce nasıl öğrenilir?

İngilizceyi dizilerle öğrenmek için…. İzlemek için bir diziniz olmalı… Mantıklı olduğunu kabul ediyorum! Burada İngilizce öğrenmek için en iyi 30 diziyi bulacaksınız .

sözlü anlama

Bunu yapmak için, bir medya kitaplığına / kitaplığına gidebilir, bunları kiralayabilir veya satın alabilirsiniz (ya da çevrenize böyle ya da böyle bir serileri olup olmadığını sorabilirsiniz).

Bu yapıldıktan sonra bölümleri izlemeye başlamanız gerekecek. İşte bunu nasıl yaptım:

 • İlk 2 hafta bölümleri İngilizce ses ve Türkçe altyazı ile izlemenizi tavsiye ederim. Çok fazla kelime öğreneceksiniz ve kulağınız İngilizcenin seslerine alışmaya başlayacak. Kulağınızı alıştırmak için özellikle oyuncuların sesine odaklanın.
 • Ardından, yaklaşık 3 hafta boyunca en sevdiğiniz dizileri İngilizce ses ve altyazılı olarak izleyeceksiniz. % 100 İngiliz atmosferinde olacağınız için çok ilerleme kaydedeceksiniz. Her şeyi anlamayacaksınız ve bu normaldir. Bir dil öğrendiğinizde, tüm kelimeleri aynı anda bilmek imkansızdır. Hepimiz bir şeylerin mükemmel olmasını istemeye alışkınız, ancak bir dil öğrenmek için hata yapmak tamamen normaldir (hatalar gelişmenize çok yardımcı olur).
 • Son olarak, artık altyazıları kullanmayacaksınız. Bu çok önemli bir aşama, çünkü oyuncuların ne dediğini anlamak için evrim geçirmeniz gerekecek ve bu, kulaklarınızın yardımıyla yapılacak! Aynı zamanda kelimeleri daha iyi ayırt edecek ve telaffuzlarını öğreneceksiniz.

Dizileri izlemeye başlamadan önce, yine de biraz kelime öğrenmelisiniz. Cümlelerin genel anlamını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Kolay İngilizce Öğrenme Yolları Yöntem 2: İngilizce öğrenmek için uygulamalar ve yazılımlar

Normalde hepinizin bir bilgisayarı, iPhone’u veya Android akıllı telefonu vardır. İngilizce öğrenmek için, İngilizcede hızlı ilerlemene yardımcı olacak bu harika teknolojik araçları kullanabilirsin.

Uygulama 1: Lingvist

Lingvist , İngilizce kelimeleri öğrenmek ve ezberlemek için çok etkili bir sisteme dayanan yeni bir uygulamadır.

Lingvist’ten gerçekten hoşlandığım şey yeniliği.

Yapay zeka kullanmak, kelime öğrenmenizi oldukça etkileyici bir şekilde geliştirebilir.

Uygulama, seviyenizi test edecek ve etkili bir şekilde çalışmanıza izin vermek için öğrenme seanslarınız boyunca gelişecektir.

Size uyum sağlayan bir uygulamadır ve tam tersi değil!

Uygulama 2: Mosalingua

Mosalingua uygulamasını şiddetle tavsiye ediyorum (bayıldım!). Bu uygulama sayesinde İngilizce olarak 3.500’den fazla kelime öğrendim ve bugün hala bunları gözden geçiriyorum.

Mosalingua, önceden öğrendiğiniz kelimeleri doğru zamanda gözden geçirmenizi sağlamak için aralıklı tekrar sistemini kullanır.

Bu sistem ile kelimeleri daha kolay ve daha uzun süre ezberleyeceksiniz .

Uygulama 3: Duolingo

Ben de kullanılabilir Duolingo , sen büyük adımlar atmaya yardımcı olacak ücretsiz bir uygulamayı, Shakespeare’in dilinde.

Kelime ve dil bilgisi öğrenmenize yardımcı olacak çok çeşitli alıştırmalar var, ayrıca dinleme ve konuşma alıştırmaları da var.

Duolingo ile, uygulama sahip olmanız gereken temel bilgilerin büyük bir bölümünü kapsadığından, iyi bir ilerleme kaydetmeye başlayabilirsiniz . İlerleme hızlı ve oldukça basittir.

Diğer uygulamalar ve yazılımlar

Aksi takdirde, Babbel veya Busuu gibi diğer popüler uygulamaları kullanabilirsiniz . Bazıları onları seviyor, bazıları da onlarla İngilizce’yi nasıl etkili bir şekilde öğreneceğini anlamıyor.

Ayrıca, bence, hızlı ve kolay bir şekilde gelişmenizi sağlayacak en iyi 2 yazılımı (tümü test edilmiş) seçtim.

 • Assimil : Fransa’da iyi bilinen yöntem.
 • Rosetta Stone : Bu yazılım ABD’de çok iyi bilinmektedir. İngilizce öğrenme dünyasına girmek için çok pratik bir araç olduğunu düşünüyorum. Bu yazılımın iki güçlü yönü şunlardır:
  • toplam daldırma (Türkçe içerik yok)
  • telaffuzu eğitebilme imkanı.

Kolay İngilizce Öğrenme Yolları Yöntem 3: Podcast’ler ve Videolarla İngilizce Öğrenin

TV şovları ve uygulamalarda olduğu gibi, İngilizce’yi podcast’ler ve videolarla da öğrenebilirsin. Youtube’da binlerce video bulabileceksiniz ve ayrıca internette çok sayıda podcast var!

Podcast’ler ve videolar için iki farklı seçim yapabilirsiniz:

 • ilki, İngilizce öğrenmekten bahseden içeriği izlemek.
 • ikinci seçenek, ilginizi çeken çeşitli konularda İngilizce videolar izlemektir.

İngilizce öğrenmek için video izlemeyi tercih ediyorsanız, şu iki kanalı tavsiye ederim: Rachel’s English ve EnglishLessons4U.

ses

Podcast’ler, birçoğunu bulacaksınız… Kendi adıma şunları dinliyorum:

 • İkinci bir dil olarak İngilizce,
 • Konuştuğumuz İngilizce,
 • Amerika’nın Sesi ve Dilbilgisi Kızı.

Ayrıca TED videolarını da izleyebilirsin, çok şey öğrenmek ve aynı zamanda İngilizceni geliştirmek için harika bir içerik . Artık TV şovlarını izleyerek, uygulamaları kullanarak ve video ve podcast izleyerek İngilizce öğrenmeyi öğrendiğinize göre, yapmanız gereken tek bir şey kaldı: Alıştırma!

İlerlemek için podcast’ler ve videolar nasıl kullanılır?

İngilizce’de podcast’ler ve videolar ile daha iyi olmak için sadece organize olman ve iyi niyetle konuşman gerekiyor . Bunun üzerinde durmayacağım, size somut bir örnek vereceğim.

 1. Sabah, arabanızda veya toplu taşıma araçlarında radyo yerine podcast’leri dinleyin .
 2. Mola sırasında, öğlen, akşam … bir veya iki kısa video izleyin (ilginizi çeken bir ders veya videolar).
 3. Temizlik, koşu vb. Bir aktivite yaptığınızda kulaklığınızı takın ve bir podcast açın.
 4. vb.

İlke basit: Shakespeare’in diliyle en sık iletişim kurmaya çalışın . Bu ipuçlarını takip ederek, İngilizceyiTürkçe konuşmacıların çoğundan çok daha hızlı ve çok daha kolay konuşmaya başlayacaksınız .

 

Kolay İngilizce Öğrenme Yolları Yöntem 4: Ücretsiz İngilizce Öğrenmek için MOOC’ları Kullanın

MOOC, “Massive Open Online Course” anlamına gelir. Türkçe’de “herkese açık çevrimiçi kurs” anlamına gelir.

Prensip nedir?

Bir MOOC’un amacı, size ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz birçok farklı konu sunmaktır. Çoğu zaman bu dersler gerçek öğretmenler tarafından verilmektedir ve çoğunlukla ücretsizdir !

Bu MOOC’lar, tıpkı okulda olduğu gibi İngilizce öğrenmenin harika bir yoludur . … Oraya ayak basmanız gerekmemesi dışında. Harika olduğunu kabul et, değil mi?!?!

Bugünlerde milyonlarca insan MOOC’lara kaydoldu. İşte en meşhurları:

 •  Alison – 2007’den beri açık, çoğu Alison’u ilk MOOC olarak görüyor. Orada İngilizce öğrenmek için özel bir bölüm bulacaksınız . Tüm seviyeler için (başlangıç, orta, ileri düzey) çok ilginç birçok kolay İngilizce dersi var.
 •  MOOEC – Bu site özellikle İngilizce öğrenenler için tasarlanmıştır! Muhtemelen anlamışsınızdır, kelimenin ortasına eklenen ‘E’ ‘İngilizce’ anlamına gelir. Dersler genellikle daha kısadır. Birkaç hafta sürmek yerine, çok daha kısa sürede tamamlayabileceğiniz birimler bulacaksınız.
 •  FutureLearn – Birçok çevrimiçi alıştırma kendi başınıza yapılabilir, ancak FutureLearn sizi diğer üyelerle konuşmaya teşvik eder . Sosyal ol! Endişelenmeyin… 1,5 milyondan fazla kullanıcıyla, İngilizce iletişim kurabileceğiniz birini bulmanız kaçınılmaz . Kurslar 40’tan fazla ülkeden geliyor. Çoğu MOOC’da olduğu gibi, dersler belirli bir süre için haftalık olarak verilir. Bunları sınıfınızla birlikte takip etmekten çekinmeyin.
 •  Udemy – Udemy’de istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz! 25.000’den fazla kurs mevcuttur. Kursların çoğu ücretli olmasına rağmen, bazı sınıfları ücretsiz olarak bulabileceksiniz. Bazıları çok uygun. İngilizce derslerinin çoğu öğretmenler tarafından verilmiyor, ancak yine de çok iyi kalitede !

Kolay İngilizce Öğrenme Yolları Yöntem 5: Tamamen Odaklanma: hızlı ilerleme (ancak biraz pahalı)

Amacınız İngilizceyi olabildiğince çabuk konuşmaksa, tek bir çözümünüz var: İngilizce konuşulan bir ülkeye gidin (veya hızlandırılmış bir kursa katılın, ama bu hiç hoş değil). Ve en iyisi yalnız gitmek olur, çünkü bir arkadaşla gidersen her zaman Türkçe konuşursun ve bu açıkça ters etki yapar.

İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmenin birçok avantajı vardır:

 1. Günlük yaşamda kullanılan İngilizceyi öğreneceksiniz ;
 2. Dilde iletişim kurmanın yanı sıra, o dilde de düşünmeye başlayacaksınız ;
 3. Yeni insanlar, yeni yerler ve yeni kültürler keşfedeceksiniz ;
 4. Bilinmeyen bir diyarda geçme kapasitenizi geliştireceksiniz ;
 5. İngilizce’yi çok hızlı öğrenecek ve ilerleyeceksiniz.

Bununla birlikte, birkaç dezavantaj da vardır:

 1. Pahalıdır (hatta çok pahalıdır) ;
 2. Öğrenmek her zaman kolay değildir, gerçekten dahil olmalısınız ;
 3. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan bir süre uzak kalacaksınız ;
 4. Sabit bir işi olan insanlar için birkaç aylığına ayrılmak oldukça karmaşıktır.

Kendi başınıza, hızlıca ve çok fazla para harcamadan İngilizce öğrenmek için kendinizi evinize bırakın!

Eve dalmak asla bir ülkeye tamamen dalmak kadar etkili olmayacak, bu bir gerçek. Bununla birlikte, İngilizcede ortalamadan daha hızlı bir şekilde daha iyi olmaya devam edeceksiniz.

Kendinizi evinize daldırmak çok basit, size bir kez daha somut bir örnek vereceğim:

 1. Sabahları , Mosalingua ile yeni kelimeler öğrenmek için 10 dakikanızı ayırın veya Duolingo ile bir üniteyi tamamlayın.
 2. Ardından , yolculuğunuz sırasında bir veya daha fazla İngilizce podcast dinleyin.
 3. Gün boyunca, zamanınız olduğunda, Mosalingua’daki kelimeleri gözden geçirin, Duolingo’da yeni bir ünite yapın veya yeni bir podcast dinleyin. Tekrar etmenin İngilizce veya başka bir dil öğrenmede önemli bir anahtar olduğunu unutmayın.
 4. Eve gidip nihayet biraz zaman geçirdiğinizde, bir veya iki videoyu İngilizce izleyin ve yatmadan önce en sevdiğiniz dizinin bir bölümünü (elbette İngilizce) izleyin.
 5. Hafta sonları herhangi bir video izlemek yerine ilginizi çeken bir gramer konusuyla ilgili bir ders seçin ve hatırlamak için notlar alın .

Gördüğünüz gibi böyle bir rutin oluşturarak İngilizceyi çok kolay öğrenebileceksiniz. Amaç kafanızı karmaşık gramer kuralları veya benzeri şeylerle doldurmak değil.

Bu örnekte, konuşmak için gerekli temel bilgileri elde etmek için hafta sonları sadece biraz gramer yapıyorsun ve geri kalanı için İngilizceye dalmış olduğunuz için doğal olarak özümseyeceksiniz .

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler bonus veren siteler
aspercasino giriş bahsine giriş pasgol giriş meritroyalbet liderbahis giriş blackjack siteleri casinovale
izmir profilo servisiBursa Haber