Enternasyonal Türkçe karşılığı

Enternasyonal1 dk


Abone Ol 
38

Enternasyonal Türkçe karşılığı nedir?

Enternasyonal kelimesi; günlük hayatımızda çok sık kullandığımız kelimeler arasında yer almakta. TDK’ya göre Enternasyonal kelimesinin kökeni (hangi dilden Türkçemize geçtiği) de fazlaca merak ediliyor.

Enternasyonal kelimesinin Türkçe karşılığını bilmeyenler yada bildiğinden tereddüt edenler hemen Google, Yandex ve Bing başta olmak üzere bir çok arama motorunda ‘Enternasyonal Türkçe karşılığı nedir?’ diye sorgulama yapıyor ve sorusuna yanıtı arıyor.

Enternasyonal kelimesi hem sosyal medya kullanıcıları hem de gündelik yaşantıda kullanılan ve sıklıkla kullandığımız Enternasyonal kelimesi, uzun yıllardan beri Türkçemizde yerini almıştır.

Şimdi Enternasyonal kelimesinin kökeni ve Enternasyonal kelimesinin Türkçe karşılığını öğrenmek için yazımıza devam edelim.

Enternasyonal kelimesinin Türkçe karşılığı

uluslararası

Enternasyonal kelimesinin kökeni

Fransızca İnternational

Türkçedeki kökeni yabancı olan sözcükler ve Türkçe karşılıkları listesine Türk Dil Kurumunun web sitesinde yer alan Yabancı Sözlere Karşılıklar Kılavuzu sayfasını ve Vikipedi’de yer alan Türkçedeki yabancı kökenli sözcüklerin Türkçe karşılıkları sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38

Öğretmenim. Öğretmen arkadaşlarıma faydalı olmak için Hobi olarak bu blogta yazıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir