Tasarruf Etmenin ve Para Biriktirmenin 11 Kolay Yolu

3 dk


Abone Ol 
53
para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları

Ekonomik refaha götüren iki yol vardır: Biri daha çok kazanmak, diğeri daha az harcamak. İlk yol her zaman mümkün değildir ve bazen ödemek istemediğimiz fiyatları içerir. İkinci yol da kolay değil, ancak bazen diğer alanlarda yaşam kalitenizi de olumlu etkileyecek şekillerde yapılabilir, işte hemen hemen herkesin hemen uygulayabileceği ve daha az harcamasını sağlayacak 11 ipucu para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları;

1. BİR REKLAM ENGELLEYİCİ YÜKLEYİN

Tarayıcınız için bunun gibi basit bir eklenti , sizden para çekmeye çalışan birçok gereksiz cazibeden ve faktörden sizi arındıracak ve hatta YouTube’daki reklamları bile engelleyecektir! Pek çok iyi sitenin maalesef reklamlarla yetinmek zorunda olduğunu ve bunlar olmadan var olmayacaklarını, bu nedenle değer verdiğiniz siteler ve ziyaret ettiğiniz nesnelerin reklam engelleyiciyi etkisiz hale getirdiğini veya bizim durumumuzda olduğu gibi basitçe katkıda bulunduğunu unutmayın .

 

2. ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE GİRMEYİN – Para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları

Bir şey almak için bir alışveriş merkezine gittiğinde ve hiç almayı planlamadığı birçok şeyi bıraktığında kim olmadı? Alışveriş merkezleri, insanların paralarını anlamsız harcamalarını sağlamak için çok gelişmiş bir yöntemdir: bolluk deneyimi, her taraftaki işaretler, yönelim bozukluğu hissi, hepsi cüzdanınızı mümkün olduğunca açmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Çözüm: Sadece alışveriş merkezlerine gitmeyin ve normal veya çevrimiçi mağazaları tercih etmeyin, bu şekilde yalnızca istediğinizi satın alırsınız.

 

3. PROMOSYONLARDA SATIN ALMAYIN

Ne duydun. 7 TL’ye mal olan ve satış size 15’e 3 teklif eden bir çikolatalı atıştırmalık ister misiniz, almayacak mısınız? Gerçekten ihtiyacınız olan bir şey varsa ve satışta olmasını sabırla beklerseniz bu farklı bir konudur, o zamandan beri size aferin ama bir şeyi sadece indirimde olduğu için satın aldıysanız , tuzağa düşersiniz.

 

4. SİZE SAĞLAYAN VE AİLENİZLE BİRLİKTE SİZE ZAMAN BIRAKAN BİR İŞTE ÇALIŞMAK

Bundan daha az kazandığınız anlamına gelse bile. Araştırmalar , yaptıkları işten tatmin ve anlam bulan insanların alışveriş, tatil ve benzeri şeyler için kendilerini “telafi etme” olasılığı daha düşük olan insanlar olduğunu iddia ediyor. Diğer bir deyişle, işini sevenler hangi arabaya gittiklerini daha az önemsiyorlar. Araştırmalar ayrıca, ebeveynlere evde daha fazla zaman tanıyan işlerin aslında aile tüketim düzeyini düşürdüğünü gösteriyor.

5. EKOLOJİK FARKINDALIK GELİŞTİRİN

Çevreye duyarlı bir yaşam tarzı ile ekonomik açıdan ekonomik bir yaşam tarzı arasında bir ilişki vardır ve ekolojik ayak izinizi azaltmaya çalışmakla harcama düzeyini düşürmek arasında büyük bir yakınlık vardır. Paketlenmiş ürünlerin tüketiminde azınlık, geri dönüşüm, tüketilebilir kaynakların tasarrufu, et tüketiminin azaltılması, toplu taşımaya geçilmesi ve uçuşların azaltılması hem paranızı hem de gezegenimizi kurtarmanıza yardımcı olacak maddelerdir.

 

6. KİTAP OKUYUN

Evet, hemen bilgisayarınızı veya telefonunuzu bırakın ve bir kitap alın. Bu sadece reklamlara maruz kalmanızı azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda iç dünyanızı, bilginizi ve hayal gücünüzü zenginleştirecek, böylece hangi reklamların sizi zorlayacağına ihtiyacınız kalmayacak.

 

7. SPOR YAPIN – Para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları

Bir şeyler satın almamızın bir nedeni de satın alma eyleminin bizi iyi hissettirmesidir. Dışarıda iyi bir koşu yapmak veya denizde yüzmek için kredi kartını ütülemeden bile alabileceğimiz aynı iyi his ve yüksek özgüven. Günümüzde unutmaya ve unutmaya meyilli olanların olduğunu, bedeni iyi hareket ettirmenin binlerce şekel, fırfırlı kıyafet ve pahalı ayakkabı aboneliklerini içermeyen yolları olduğunu ve kalbin, onu ölçen sofistike bir saat olmadan bile yüksek bir nabza ulaşabileceğini unutmayın.

 

8. SOSYAL ÇEVRENİZE DİKKAT EDİN – Para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları

Önce çevrenizdeki insanlar ne giydiğinize mi bakıyor? Tüm gün restoranlar hakkında konuşmak ve yurtdışına seyahat etmek, paralarının onları tanımladığını mı düşünüyorsunuz? Yani belki de aradığınızla eşleşmeyen bir ortamdasınız.

 

9. TOPLULUKLA BAĞLANTI KURUN

Bu kadar az kazanan ultra-Ortodoksların bu kadar çok çocuk yetiştirmeyi nasıl başardığını hiç merak ettiniz mi? Cevap topluluktur. Topluluk yaşamı, biri ekonomik olan sayısız şekilde bize fayda sağlar. Geniş çevrelerle paylaşmanın bir düzeyinde veya başka bir düzeyde yönlendirici yaşam, onlardan hizmet almamıza ve başka türlü ödemek zorunda kalacağımız yardımlara veya çeşitli hane halklarının davranışlarını işbirliği ve düzene sokma yeteneğine sahip olmamızı sağlar. Topluluk yaşamı ve bunların içerdiği karşılıklı garanti, kararlarımızda daha yüksek bir güvenlik duygusu ile hareket etmemize de izin verir.

 

10. BAŞKALARINA BAĞIŞ YAPIN

Evet, şaşırtıcı olduğu kadar ve belki de paranızı yanınızda bırakma amacına aykırı. Bizimkinden daha kötü durumda olan başka birine veya bizden daha büyük bir hedefe vermek, oranları kabul etmemize, sahip olduklarımıza değer vermemize, öncelikler konusunda kafamızın karışmamasına ve karma merakımıza düşmemize yardımcı olan bir eylemdir . Düzenli olarak tavsiye edilir.

 

11. DOĞAYA ÇIKIN – Para biriktirmenin ve tasarruf etmenin yolları

Çünkü bize gerçekten neyin önemli olduğunu hatırlatmak için her zaman ücretsiz olarak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53

Öğretmenim. Öğretmen arkadaşlarıma faydalı olmak için Hobi olarak bu blogta yazıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir