Ölümsüzlük Mümkün Mü? Ölümsüzlük Nedir?

1 dk


Abone Ol 
51
Ölümsüzlük nedir ve dini veya mistik olmayan yollarla elde edilebilir olarak düşünülebilir mi?

Ölümsüzlük nedir ve dini veya mistik olmayan yollarla elde edilebilir olarak düşünülebilir mi? Portekizli yazar Jose Sarmargo “Körlük Üzerine” adlı kitabında bir yol olduğunu düşünüyor. Ölümsüzlük Nedir? Ölümsüzlük Mümkün Mü?;

 

“Eğer, her eylemden önce, eylemin sonuçlarını tartmaya başlayacak olsaydık, onları gerçekten düşünmeye başlarsak, önce anlık sonuçları, sonra olası, sonra olası, sonra hayal edilebilir, asla ilk düşüncemizin bizi durdurduğu noktanın ötesine geçmezdik. İyi ve kötü sonuçtur. “Sözlerimiz ve eylemlerimiz, önümüzdeki birkaç gün içinde, artık keşfetmek, kendimizi övmek veya özür dilemek için burada olmayacağımız o sonsuz günler de dahil olmak üzere, kendilerini devam ettirmeye devam ediyor ve gerçekten de bunun söz konusu ölümsüzlük olduğunu iddia edenler var.”

Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüzlüğün Yolu Var mı?

ölümsüzlük mümkün mü

 

Sarmargo’ya göre, eğer inanırsak, her eylemimizin bir anlamı ve sonuçları vardır, bu sonuçların hem gelecekte hem de öldükten sonra bile gerçekliği etkilemeye devam edeceğini ve eylemlerimizde hayattayken, öldükten sonra bile dünyada nasıl var olmaya devam edeceğimizi belirleriz.

 

Wasowski kardeşler, Saramago’dan alınan bu alıntıdan sonra, (Mitchell David’in bir kitabına dayanan) “Bulut Atlası” filmlerinin öne çıkan bölümlerine şunları eklemeyi seçtiler:

“Hayatlarımız bizim değil, rahimden mezara başkalarına bağlıyız, geçmişte ve günümüzde ve her suçta ve her nezaketle – geleceğimizi doğuruyoruz”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51

Öğretmenim. Öğretmen arkadaşlarıma faydalı olmak için Hobi olarak bu blogta yazıyorum.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir