Metroseksüel Türkçe karşılığı

Metroseksüel1 dk


Abone Ol 
38

Metroseksüel Türkçe karşılığı nedir?

Metroseksüel kelimesi; günlük hayatımızda çok sık kullandığımız kelimeler arasında yer almakta. TDK’ya göre Metroseksüel kelimesinin kökeni (hangi dilden Türkçemize geçtiği) de fazlaca merak ediliyor.

Metroseksüel kelimesinin Türkçe karşılığını bilmeyenler yada bildiğinden tereddüt edenler hemen Google, Yandex ve Bing başta olmak üzere bir çok arama motorunda ‘Metroseksüel Türkçe karşılığı nedir?’ diye sorgulama yapıyor ve sorusuna yanıtı arıyor.

Metroseksüel kelimesi hem sosyal medya kullanıcıları hem de gündelik yaşantıda kullanılan ve sıklıkla kullandığımız Metroseksüel kelimesi, uzun yıllardan beri Türkçemizde yerini almıştır.

Şimdi Metroseksüel kelimesinin kökeni ve Metroseksüel kelimesinin Türkçe karşılığını öğrenmek için yazımıza devam edelim.

Metroseksüel kelimesinin Türkçe karşılığı

bakımlı erkek

Metroseksüel kelimesinin kökeni

İngilizce Metrosexual

Türkçedeki kökeni yabancı olan sözcükler ve Türkçe karşılıkları listesine Türk Dil Kurumunun web sitesinde yer alan Yabancı Sözlere Karşılıklar Kılavuzu sayfasını ve Vikipedi’de yer alan Türkçedeki yabancı kökenli sözcüklerin Türkçe karşılıkları sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38

Öğretmenim. Öğretmen arkadaşlarıma faydalı olmak için Hobi olarak bu blogta yazıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir