haraç kelimesi ne anlama gelir?

haraç1 dk


33

haraç kelimesinin anlamını sizin de artık çok sevdiğiniz sitemiz olan mebvizyon.com  sitemizden takip edebiliyor olacaksınız. haraç kelimesi günlük hayatımızda çok fazla kullandığımız kelimelerin başında gelmektedir. Çoğunlukla kullandığımız kelimelerin anlamını ne yazık ki bilmiyor yada tam olarak ne anlam taşıdığının bilgisine sahip olamayabiliyoruz.   Örnek verecek olursak bir arkadaşınıza dostunuza yada her hangi birine bir kelime söylediğiniz de belki o kişi söylediğiniz kelimenin anlamını biliyor yada siz o anlamda söylememiş oluyorsunuz. ´Ona böyle söylemek istemedim yani bundan o anlam çıkmaz ama o öyle anladı´ gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Özellikle televizyon kanallarındaki tartışma programları yada bir dizi, film izlerken veya internette bir makale ya da haber okurken karşımıza çıkan anlında çok duyduğumuz bazı kelimelerin anlamları merakla araştırılıyor. haraç ne demek? Son dönemde karşımıza sıkça çıkan kelime ne anlama geliyor? Peki haraç kelimesinin kaç anlamı var? İşte TDK’ya göre haraç kelimenin anlamı hakkında detaylı bilgiler…

Tabi ki her bir kelimenin illa bir anlamı olmaya biliyor. Aynı kelimenin bir yada çok daha fazla anlama geldiği kelimeler mevcut. Hatta bazen bu farklı anlamlar bir birine çok yakınken bazen hiç bir yakınlık olmaya biliyor. Bundan dolayı kelimelerin anlamını sizler için sitemizde yayınlıyoruz.

haraç kelimesinin anlamı? TDK’ye göre  haraç taşıdığı anlam

haraç için 3 adet anlam bulundu ve bu kelimenin anlamını alttaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Unutmayalım ki bir bir kelimenin birden fazla anlamı olabilir bu anlamlar bir birne çok yakın yada hiç alakası olmayan anlamlar taşıyabilmektedir.

  • OsmanlıTürklerinde genel olarak toprak sahiplerinden devletçe alınan vergi.
  • OsmanlıTürklerinde Müslüman olmayanların devlete ödemekle yükümlü olduklarıvergi.
  • Bir yerden, bir kimseden zorbalıkla alınan para.

anlam yada anlamlarına gelmektedir.  haraç kelimesi için vermiş olduğumuz anlam yeterli değilse yada farklı bir görüş bildirmek isterseniz lütfen yorum bölümünü kullanıp bizlerle paylaşın.

Meb Vizyon ailesi olarak umuyoruz ki bu bilgi paylaşımımız sizin aramalarınıza sonuç olmuştur. Teşekkür ediyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

33

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir